Makijaż permanentny
Makijaż permanentny ma w sposób naturalny podkreślać kontury i czerwień wargową ust, brwi i linie rzęs. Wykonywany jest przy użycia znieczulenia, czyli nie powodując bólu i dyskomfortu u klientki.
Dzięki tej metodzie bezpieczne pigmenty zostają wprowadzone do przestrzeni międzykomórkowej naskórka i utrzymują się tam 1-3 lat.
Oprócz swojej podstawowej roli upiększajacego makijażu permanentnego jest także doskonałym rozwiązaniem:
* dla osób po wypadkach lub chemioterapii
* dla osób o asymetrycznych twarzach
* dla wszytkich, którzy nie malują się na co dzień, a chcieliby piękniej wyglądać
* dla osób aktywnych, sportowców, pływaków, odwiedzających saunę, którzy podczas aktywności chcą się dobrze i komfortowo czuć
* dla alergików
* dla kobiet, które mają mało czasu na makijaż
* dla wszystkich kobiet i mężczyzn z rzadkimi brwiami, małymi oczami i bladymi ustami
* dla osób w dojrzałym wieku, by wzmocnić zmieniający się naturalny pigment i kształt oczu i ust
* dla osób ceniących subtelny, naturalny, świeży i piękny wygląd o każdej porze roku
Z upływem czasu dochodzi do stopniowego rozjaśnienia barwnika, średnio 20% rocznie. Przy bardzo słabo wysyconych makijażach barwnik będzie szybciej niewidoczny, co należy uwzględniać przy wyborze kolorystyki.
ZALECENIA DO ZABIEGU
Makijaż permanentny to nie tatuaż a pigmentacja naskórka. Zabieg składa się z 2 spotkań – z zabiegu głównego oraz z zabiegu dopełniającego. Każdy kolejny zabieg, po zabiegu dopełniającym wynikający np. z dosycenia koloru, zmiany intensywności koloru, nierówności pigmentacji wynikających ze struktury skóry, odbarwień indywidualnych czy opryszczki, jest dodatkowo płatny. Makijaż permanentny, to nie zabieg ” na zawsze”, lecz tak jak botoks, kwas hialuronowy czy farbowanie włosów, wymaga cyklicznych powtórzeń. Makijaż permanentny z czasem ulega bio i foto odbarwieniom i jest to naturalna forma jego zanikania w procesach zewnętrznych (złuszczanie) i wewnętrznych (metabolizm, fagocytoza). Retuszuje niedoskonałości i podkreśla atuty na dłuższy czas.
Makijaż najczęściej może się odbarwić w następujące odcienie: brązy w czerwień i rudości, kolory chłodne w niebieskie i lekko fioletowe odcienie, grafity w róże. Jest to biochemiczna reakcja związana z usuwaniem z organizmu określonych baz koloru w pierwszej kolejności.
Aby utrzymać ładny wygląd i kondycję makijażu permanentnego warto umawiać się na zabiegi korygujące co 1-2 lata w celu redukcji odbarwnień, nasycenia koloru i delikatnej zmiany kształtu, który zmienia się ze względu na grawitacyjne zmiany rysów twarzy. Zabiegi są płatne i cena wynika z ilości zanikającego indywidualnie barwnika.
Intensywność i kolor makijażu oraz długość jego trwania w naskórku u każdej osoby jest inna. Zależy od wieku, kondycji skóry, jej grubości, nawilżenia, kontaktu z promieniami UV, hormonów, antybiotyków, ziół, pilingów, zaburzeń metabolizmu, zawartości barwnika w skórze (melaniny), hemoglobiny, karotenów, unaczynienia skóry, wahań hormonów tarczycy. Pondto każda skóra jest pewnego rodzaju indywidualnym filtrem, któy ma swą niepowtarzalną barwę.
Makijaż bezpośrednio po zabiegu jest intensywny i może wystąpić lekki chwilowy obrzęk.
Bardzo ważne jest wykonanie i ścisłe przestrzegania zaleceń pozazabiegowych, które mają duży wpływ na efekt końcowy. Po zabiegu zaleca się suchą pielęgnację do wytworzenia tzw. „suchej błonki”, czyli ok 5 dni. do 14 dni po zabiegu zaleca się by nie korzystać z promieni UV (odbrawienia), z sauny i basenu (rozpulchnianie skóry, mozliwa infekcja). Od 5 dnia po zabiegu natłuszczać pigmentowane miejsca odowiednim preparatem, nie drapać, nie malować, nie moczyć nadmiernie miejsc objetych zabiegiem.
Makijaż uzyskuje swą końcową barwę ok. miesiąca po zabiegu dopełnienia i do tego czasu ulegać może różnym przemianom.