Ważne informacje

Przeciwwskazania do mikropigmentacji!

Każdy zabieg estetyczny, również mikropigmentacja ma kilka przeciwwskazań, o których warto pamiętać. Przeciwwskazania te wynikają przede wszystkim z bezpieczeństwa i troski o zdrowie klienta. Niektóre bowiem choroby oraz czynniki mogą mieć wpływ na trwałość, kolor i wygląd makijażu.

WAŻNE – nie stosować odżywki do rzęs minimum 2 miesiące przed zabiegiem

Pozostałe najistotnijesze przeciwwskazania:

* laktacja

* infekcja

* podwyższona temperatura

* hemofilia, opryszczka

* silna cukrzyca (stopa cukrzycowa)

* AIDS, HIV, żółtaczka typu C

* zaawansowana choroba tarczycy

* łuszczyca

* długotrwałe przyjmowanie leków sterylnych i leków rozrzedzających krew

* korzystanie w krótkim czasie przed zabiegiem pigmentacji z medycyny estetyczej – wypełniacze botoks (minimum 3 miesiące przerwy)

* zaburzenia emocjonalne

* zaburzenia psychiczne

* mocna i świeża opalenizna

* silne neriwce

* stany lękowe

Dodatkowe przeciwwskazania do pigmentacji oczu:

* choroby gałki ocznej

* zabiegi operacyjne oczu ( do 3 miesięcy)

* jaskra

* zaćma

* tendencja do stanów zapalnych spojówki oraz do odwarstwienia siatkówki

* przedłużone rzęsy

Wskazania do mikropigmentacji!

Makijaż bezpośrednio po zabiegu jest intensywny i może wystąpić lekki chwilowy obrzęk.

Bardzo ważne jest wykonanie i ścisłe przestrzegania zaleceń pozazabiegowych, które mają duży wpływ na efekt końcowy. Po zabiegu zaleca się suchą pielęgnację do wytworzenia tzw. “suchej błonki”, czyli ok 5 dni. do 14 dni po zabiegu zaleca się by nie korzystać z promieni UV (odbrawienia), z sauny i basenu (rozpulchnianie skóry, mozliwa infekcja). Od 5 dnia po zabiegu natłuszczać pigmentowane miejsca odowiednim preparatem, nie drapać, nie malować, nie moczyć nadmiernie miejsc objetych zabiegiem.

 

Krótki czas zabiegu

znacząco wpływa na komfort pacjenta, a laser nie wywołuje silnego bólu.

Liczba zabiegów usuwania makijażu permanentnego zależy od koloru makijażu, wielkości/ gęstości zawartego w komórkach skóry barwnika, typu barwnika, głębokości osadzonego pigmentu, odcienia skóry (im mniej opalona skóra, tym bardziej bezpieczny, efektywny zabieg i mniejsza tendencja do oparzeń lub przebarwień), indywidualnej reakcji układu immunologicznego na działanie lasera

 

Po 8 tygodniach

od ostatniego zabiegu, można wykonać makijaż permanentny.

Zalecenia po zabiegu usuwania makijażu permanentnego: W ciągu 24 godzin od zabiegu, nie myj miejsca poddanego usuwaniu, chroń je od zamoczenia. W przeciągu 2-3 dni nie używaj na poddanym zabiegowi miejscu żadnych kosmetyków kolorowych. Przez kolejne dni miejsce zabiegowe intensywnie natłuszczaj i w żadnym wypadku nie zdrapuj powstałych strupków. Przez 2 tygodnie od zabiegu nie opalaj się.